71 ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ

11 lipca b.r. przypada 71 rocznica Rzezi Wołyńskiej dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku OUN UPA. Tego dnia będziemy czcić pamięć ofiar bestialsko pomordowanych na Wołyniu i na innych wschodnich terenach  Polski.

po mszy św. o godz. 12.00 u Ojców Dominikanów złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod tablicą poświęconą ofiarom tych zbrodni: „PAMIĘCI NASZYCH RODAKÓW POMORDOWANYCH NA WOŁYNIU I MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH W LATACH 1943-1947. TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH W POZNANIU – LIPIEC 2013 R.”

o godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Szamarzewskiego zostanie odprawiona msza św., po której złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod tablicą poświęconą 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej.

Jest to dla nas dzień szczególny, w którym nasze myśli skierowane będą ku tysiącom w bestialski sposób wymordowanych, w tym niewinnych dzieci, kobiet i starców. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w modlitwach, składaniu kwiatów i zapalania zniczy, by w ten sposób uhonorować pamięć ofiar.