AKCJA CHARYTATYWNA „SERCE DLA lWOWA”

Witam wszystkich Lwowian, Kresowian i Sympatyków Kresów.

Z wielka przyjemnością pragnę poinformować, że nasza działalność charytatywna jest realizowana. Jest co prawda w ograniczonej formie, jednak dociera obecnie w pierwszym etapie do :

  • na Mikołaja do dzieci zorganizowanych przy kościele Marii Magdaleny we Lwowie
  • na Mikołaja do dzieci w kościele św. Stanisława w Szczercu
  • na Mikołaja do dzieci zorganizowanych w Towarzystwie Kultury Polskiej w Strzałkowicach
  • 2 osób prowadzących opiekę nad osobami schorowanymi, starszymi
  • do 15 osób naszych podopiecznych starszych i schorowanych Lwowian.

Liczymy, że w odstępach miesięcznych będziemy mogli wysłać pomoc świąteczną (noworoczną) do dalszej ilości osób z naszej listy podopiecznych. Zakończenie akcji przewidujemy w okresie Świąt Wielkanocnych.

Nie ma nas co prawda we Lwowie, a miało to niebagatelne znaczenie dla Polaków tam zamieszkałych, którzy bezpośrednio widzieli naszą pomoc, a przede wszystkim mogli z nami porozmawiać.

Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za udzielona pomoc w postaci darowizn przekazanych na rzecz akcji charytatywnej. W następnym wydaniu sprawozdania z akcji imiennie podziękuję wszystkim ofiarodawcom. Jednocześnie do sprawozdania następnego dołączę podziękowania oraz zdjęcia oraz filmiki z przebiegu pierwszego etapu.

Akcja trwa ? przewidujemy 3 (4) etapy do świąt Wielkiej Nocy, ale zależne jest to od wpływu środków.

Jednocześnie informuję, że 25 listopada wyjątkowo nasza siedziba będzie otwarta. Będzie można nabyć kalendarze kresowe na 2020 r. z Wrocławia.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Stanisław Łukasiewicz

Pełnomocnik Zarządu do spraw Akcji Charytatywnej.