II MARSZ PAMIĘCI W LASACH PALĘDZKO-ZARZEWSKICH

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów na II Marsz Pamięci w Lasach Palędzko-Zakrzewskich, który odbędzie się 13 X 2020 r.

ZAPROSZENIE:
W załączeniu zaproszenie z programem oraz informacją uzasadniającą konieczność udziału w tak ważnym upamiętnieniu 13 000 Polskich Ofiar zamordowanych przez Niemców w latach 1939 – 1942 nad dołami śmierci w tych lasach. Pierwsze egzekucje rozpoczęli Niemcy właśnie 13 października, stąd taka, a nie inna data naszych uroczystości. Wybrana godzina marszu ma umożliwić udział w wydarzeniu delegacjom ze szkół.
Chcemy wspólnie oddać cześć i chwałę bohaterom – polskim elitom eksterminowanym, mordowanym przez niemieckiego okupanta w ramach zaplanowanej strategii Intelligenz-aktion. Chcemy otwarcie mówić o martyrologii narodu polskiego w czasie II wojny światowej. Przyświeca nam hasło: Pamięć. Godność. Prawda.
Bezpieczeństwo:
Mimo covidu uważamy, że wydarzenie nie powinno zagrażać bezpieczeństwu uczestników. Uroczystość odbędzie się na dworze, zapewnimy bezpieczne odstępy oraz dezynfekcję rąk i rękawiczki jednorazowe. Prosimy o zabranie maseczek. Prosimy o upowszechnienie wydarzenia.

Zofia Dobrowolska
Koordynator Projektu ?II Marsz Pamięci w Lasach Palędzko-Zakrzewskich?
Tel. kom. 502 688 823