KONCERT DLA WILNIAN

4 grudnia członkowie naszego Oddziału uczestniczyli w pięknym Koncercie dla Wilnian, na który zostaliśmy zaproszeni prze Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Aula Nova Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu była wypełniona po brzegi. Był to już siedemnasty koncert organizowany przez Katedrę Wokalistyki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej, który raz w roku, na początku grudnia, przygotowywany jest dla członków Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Poznaniu. Chętnych do udziału w koncercie jest zawsze bardzo wielu.

Program obejmował utwory wielu wybitnych kompozytorów zagranicznych oraz polskich. Były to pieśni F. Handla, G. Verdiego, M. Rimskiego-Korsakowa, S. Rachmaninowa, C. Debussy’ego, G. Faurera, E. Korngolda, F. Poulenca, R. Schumana, S. Gastaldona oraz St. Moniuszki, F. Chopina, I. J. Paderewskiego i R. Twardowskiego. Zachwycaliśmy się także wykonaniem arii operowych Ch. Gounoda, R. Rossiniego, P. Czajkowskiego, A. Catalaniego i V. Belliniego. Koncert zakończyły, w brawurowy sposób wykonane, utwory z operetek L. Denza, I. Kalmama i F. Lehara.

Publiczność miała okazję wysłuchać wielu wybitnie uzdolnionych młodych artystów. I tych z pierwszych i tych z ostatnich lat studiów.  Była to prawdziwa uczta duchowa. Kolejny Koncert dla Wilnian publiczności sprawił wiele radości.

Hanna Dobias-Telesińska