KONFERENCJA PRASOWA

3 września w siedzibie naszego Oddziału w pok. 332 w CK Zamek odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca XV Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu. Przybyło wielu przedstawicieli poznańskich mediów, przeważnie z redakcji sportowych. Konferencję prowadził członek naszego Oddziału red. Andrzej Kuczyński. KS Warta reprezentowała pani prezes Izabela Łukomska-Pyżalska, nasz Oddział pani prezes Bożena Łączkowska, wiceprezes Stanisław Łukasiewicz i wielki znawca historii polskiej piłki nożnej Iwo Werschler.

Prezes Bożena Łączkowska powitała gości oraz przybyłych dziennikarzy. Przedstawiono program XV Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu z podkreśleniem historycznego meczu, który odbędzie się 12 września na Łągach Dębińskich między Pogonią Lwów a Wartą Poznań. Większość pytań zadawanych przez dziennikarzy dotyczyła właśnie tego meczu. Interesowano się genezą pomysłu tego spotkania, przygotowaniami, zawodnikami Pogoni itp. St. Łukasiewicz przedstawił sytuację piłkarzy ze Lwowa, warunki w jakich trenują oraz trudności związane z brakiem funduszy na utrzymanie Klubu Pogoń. Prezes Izabela Łukomska-Pyżalska przedstawiła program obchodów 100-lecia KS Warta, którego ukoronowaniem jest mecz między klubami, które przed wojną stoczyły ze sobą wiele bojów o mistrzostwo Polski. Obecny mecz, rozgrywany po 73 latach, jest ich 32 spotkaniem, ostatnie rozegrali 21 czerwca 1939 r. Do rewanżu nie doszło z uwagi na wybuch wojny. Po wojnie Pogoń Lwów przestała istnieć i dopiero trzy lata temu została reaktywowana.

Dziennikarze jeszcze przed kamerami zadawali pytania St. Łukasiewiczowi, Izabeli Łukomskiej-Pyżalskiej, Bożenie Łączkowskiej, a także rozmawiali z pozostałymi członkami naszego Oddziału.

Jeszcze tego samego dnia telewizja WTK oraz TVP Poznań przedstawiły relacje z konferencji prasowej. W dniu dzisiejszym ukazały się informacje prasowe, radiowe i na pasku w telewizji Orange Sport.

W tym tygodniu odbędzie się jeszcze jedna konferencja prasowa na terenie Klubu Warta.