Kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry Lwowskiej w Poznaniu

2października,w Dniu Jedności Kresowian, Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, będzie przewodniczył wyjątkowej uroczystości. Tego dnia nastąpi wprowadzenie do Poznania wiernej kopii obrazu, przed którym król Jan Kazimierz 360 lat temu złożył śluby proklamując Matkę Bożą KRÓLOWĄ KORONY POLSKIEJ.

O obrazie, z którym ściśle jest związana historia Polski, przez 70 lat nie wolno było wspominać. Dziś,  w tak wyjątkowym roku, łączącym ważne dla naszego Narodu rocznice, nadszedł czas, by wizerunek ,,Ślicznej Gwiazdy miasta Lwowa” powrócił do świadomości Polaków. Na szczęście nie wymazano z historii samych ślubów królewskich i w różnych momentach dziejów  były odnawiane. Z nich zrodziło się ślubowanie millenijne, związane z 1000-leciem chrztu Polski.

 9 kwietnia 2016 r. w Archikatedrze Lwowskiej, podczas uroczystej Mszy świętej z udziałem władz państwowych, z okazji 360. rocznicy ślubów Jana Kazimierza, Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowa, poświęcił poznańską wierną kopię obrazu.

Teraz, po poświęceniu w miejscu narodzenia się kultu, obraz przyjeżdża do Poznania, do źródeł Polski!  1050 lat od momentu, gdy Maryja wraz z Chrystusem roztoczyła opiekę nad naszym narodem, mieszkańcy grodu Piastów pragną, by na ziemi wielkopolskiej potwierdzić królowanie Tej, do której przez stulecia zanosili modlitwy nasi przodkowie i nigdy się nie zawiedli.

Byłoby dobrze, aby tak podniosłe wydarzenie zapisało się w pamięci Poznańczyków, jako ważne przeżycie religijne i patriotyczne.

Poczty sztandarowe i oficjalne delegacje uprzejmie proszę o wcześniejsze zgłoszenie (do 23.09) pod numerem telefonu:

Katarzyna Kwinecka 502 270 610 (może być SMS)  lub Tomasz Łuczewski  501 589 765

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Bądźmy razem w tym dniu! Pokażmy , że pamiętamy o naszej Królowej i Jej zawierzamy naszą Ojczyznę!

 

W imieniu organizatorów

Katarzyna Kwinecka

Matka Boska Łaskawa

?Pokolenie Millenijne? – działając pod patronatem Metropolity Poznańskiego – serdecznie zaprasza na uroczystość wprowadzenia wiernej kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej, Królowej Korony Polskiej

2 października 2016 r. o godzinie 12.15

Uroczystość zainauguruje Msza święta, celebrowana przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego. w Bazylice Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Po Mszy świętej nastąpi procesyjne przeniesienie obrazu do kościoła pod wezwaniem Świętej Małgorzaty na Śródce.

Od tego momentu obraz będzie służył pogłębianiu narodowej pamięci i ma być świadectwem mieszkańców grodu Piastów ich twórczego podjęcia chrześcijańskiego dziedzictwa.