NAGRODY WIELKOPOLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO W POZNANIU ZA 2019 R.

21 listopada otrzymaliśmy zawiadomienie o nominacji do Nagrody Głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego za rok 2019. Nagroda ta jest przyznawana od 1970 r. ?za zasługi dla kultury Wielkopolski?.

Sama uroczystość miała miejsce 3 grudnia w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego w Poznaniu. Nominowano w dwóch kategoriach: do nagrody zbiorowej i indywidualnej. Przewodniczącym Kapituły jest dr Włodzimierz Łęcki. Nasz Oddział reprezentowała sekretarz Wanda Butowska i wiceprezes Janusz Furmaniuk.

W kategorii zbiorowej zgłoszono 12 propozycji. Wybrano pięć, a spośród nich kapituła wyłoniła zwycięzcę. Nasze Towarzystwo znalazło się wśród tych pięciu kandydatów do nagrody, a statuetkę otrzymało Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne.

Spośród indywidualnych – nagrodzony został Marcin Moeglich historyk z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Uroczystość przebiegała bardzo sprawnie w miłej, przyjacielskiej atmosferze z oprawą muzyczną. Wystąpiła Aleksandra Idkowska z Kórnika, laureatka telewizyjnej ?Szansy na sukces? oraz zespół wokalny pod kierunkiem prof. Teresy Cichosz.

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i docenienie działalności naszego Towarzystwa dla kultury Wielkopolski.

Tekst i foto: Wanda Butowska