OPŁATEK

19 grudnia w CK Zamek członkowie poznańskiego Oddziału TML i KPW spotkali się na świątecznym spotkaniu opłatkowy. Sala „Pod Zegarem” zgromadziła także gości: m.in. Krystynę Liminowicz z Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Zebranych powitała pani Prezes Bożena Łączkowska.

Spotkanie rozpoczęła relacja St. Łukasiewicza z przebiegu akcji charytatywnej SERCE DLA LWOWA, której uczestnicy kilka dni wcześniej wrócili z Kresów. Wszyscy z zaintersowaniem słuchali i oglądali wyświetlane zdjęcia wykonane przez Jacka Kołodzieja.

Spotkanie opłatkowe uświetniła Benigna Jaskulska (sopran), która przy

akompaniamencie prof. Zdzisławy Waliszewskiej wykonała kilka pięknych kolęd oraz pastorałek polskich i zagranicznych. Ks. kanonik Tadeusz Magas modlitwą rozpoczął świętowanie. Kresowiacy podzielili się opłatkami przywiezionymi z Katedry

Lwowskiej, po czym przystąpiono do stołu, gdzie czekały wypieki wigilijne oraz kresowa kutia wykonana już tradycyjnie przez panią Danusię Szwarc. Wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne, panowała miła atmosfera. Przyszło wiele osób, które spotykamy tylko z okazji świąt, bo z racji wieku nie mogą przychodzić zbyt często. Niestety przy tej okazji widzimy jak z naszych szeregów ubywa coraz więcej osób. Pociechą jest to, że ostatnio przybyło kilkoro młodych członków Towarzystwa, którzy energicznie włączyli się w naszą działalność.

Hanna Dobias-Telesińska