OPŁATEK WOJEWÓDZKIEJ RADY KOMBATANCKIEJ

W Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w świątecznej atmosferze odbyło się 8 stycznia spotkanie opłatkowe Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej, które było okazją do wspólnego kolędowania, rozmów i dzielenia się opłatkiem. W wydarzeniu wzięli udział członkowie Rady oraz prezesi organizacji i stowarzyszeń współpracujący z Radą, w tym prezes naszego Oddziału. Wszystkich gości powitała pani Teresa Masłowska – pełnomocnik Wojewody ds. kontaktów z organizacjami kombatanckimi, która złożyła  serdeczne życzenia zdrowia, spokoju oraz nadziei na nadchodzący rok. Głos zabrał również przewodniczący Rady pan Marek Macutkiewicz oraz pani Barbara Napieralska. Dyrektor Biura Wojewody odczytał życzenia od pani Agaty Sobczyk – Wojewody Wielkopolskiej. Kolędy grali muzycy z Orkiestry Sił Powietrznych. Spotkanie przebiegało w niezwykle życzliwej i wzruszającej atmosferze, pełnej wspomnień, wzajemnego wsparcia i poczucia wspólnoty. Miłą niespodzianką były życzenia przygotowane przez uczniów dwóch szkół podstawowych z Poznania: nr 10 i nr 67 .

Członkom poznańskiego Oddziału TMLiKPW  przekazuję złożone na moje ręce,  ale skierowane do nas wszystkich  serdeczne życzenia zdrowia, spokoju, niegasnącej nadziei oraz wielu chwil przepełnionych życzliwością najbliższych. Czyż nie stanowimy jednej dużej kresowej Rodziny?

Przy tej okazji pragnę również serdecznie zaprosić wszystkich Członków do częstszych odwiedzin naszej siedziby – miejsca, w którym zawsze można poczuć bliskość i życzliwość. W biegnącym świecie dobrze się zatrzymać i odnaleźć swoje miejsce w naszej kresowej rodzinie. 💛

Zapraszamy w każdą środę w godz. 16.00-17.30

Tekst i foto: Katarzyna Kwinecka