POMOC DLA LWOWA

Wstrząśnięci atakiem Rosji na Ukrainę, który rujnuje znany nam porządek i bezpieczeństwo w Europie, wyrażamy solidarność z naszymi Rodakami i Przyjaciółmi z Ukrainy. Nie możemy zrozumieć dążeń imperialistycznych państwa i narodu, który sam tyle wycierpiał na skutek wojny. Wielu z nas pamięta ostatnią wojnę i nie możemy uwierzyć, że tego demona znowu ktoś obudził.

Rodacy i Przyjaciele!

W tych strasznych chwilach pamiętamy o Was w modlitwie. Nasze serca i myśli są z Wami. Wierzymy, że dzień, w którym znów spotkamy się we Lwowie nadejdzie szybko. Ale gdyby tak się nie stało to jesteśmy gotowi nieść pomoc w Poznaniu. Prosimy Was kochani, o bieżące informacje ze Lwowa, Szczerca, Nowego Rozdołu, Rohatyna, Brzeżan i in.

SEMPER FIDELIS !

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Pd.-Wsch. Oddział w Poznaniu organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc Polakom we Lwowie i okolicach. Wszystkie zebrane pieniądze trafią bezpośrednio do naszych rodaków – tych, co zostali we Lwowie lub do tych, którzy trafią do Wielkopolski. W związku z prowadzoną od 30 lat akcją charytatywną SERCE DLA LWOWA mamy regularnie uaktualniane dane i adresy najbardziej potrzebujących. Chcących pomóc, w tym tragicznym dla Ukrainy czasie, prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem ,,Pomoc dla Lwowa”:

PKO BP: 06 1020 4027 0000 1302 0293 3455

Oprócz zbiórki pieniężnej, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen, uruchamiamy również zbiórkę darów (po konsultacji z Polakami ze Lwowa): Zbieramy środki finansowe oraz materiały rzeczowe:

– żywność długoterminowa,

– środki higieny osobistej i podstawowej chemii gospodarczej,

– podstawowe środki medyczne (plastry, bandaże, etc.)

NIE ZBIERAMY NA RAZIE ODZIEŻY – ta jest potrzebna dla uchodźców tu, w Polsce, a nasze dary pojadą do Lwowa.

Zebrane produkty można przywozić w PIĄTEK (4marca br.) GODZ. 17.30 NA UL.KOWALEWICKĄ 15 (miedzy Luboniem a Komornikami). GIRPOLTRANS sp.z.o.o. (grupa Girteka Logistics) udostępnia przestrzeń magazynową Stowarzyszeniu Odra-Niemen. Ochronie trzeba powiedzieć ,,z darami dla Odry-Niemen”

Tam wszystkie produkty zostaną odpowiednio zapakowane w kartony i opisane naszym logo (TML i KPW o/Poznań).

Gdy zakończymy akcję, na naszej stronie internetowej ukaże się sprawozdanie, tak samo, jak jest z akcji świątecznej ,,Serce dla Lwowa”.

Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy.

 Poza tym, przydadzą się również karimaty, śpiwory etc. gdyż w schronach w piwnicach warunki są bardzo ciężkie.

Pierwsza bezpośrednia relacja ze Lwowa od jednej z zaprzyjaźnionych osób:

U nas jest umiarkowanie, trzymamy się, ulice puste, samochodów mało, transport miejski w zmniejszonej ilości działa. Sklepy spożywcze też jako tako na razie zaopatrzone., paniki nie ma, ale wszystko jest w stanie gotowości, ale to nie film, emocje ponoszą. Jesteśmy dobrej myśli, polecamy się Bożej opiece, trwamy. Dziękujemy za troskę i wsparcie. Pozdrawiamy Was serdecznie.

Za Zarząd

Katarzyna Kwinecka – prezes