PROGRAM OBCHODÓW 76 ROCZNICY LUDOBÓJSTWA POLAKÓW NA WOŁYNIU ORAZ MAŁOPOLSKI WSCHODNIEJ I NA LUBELSZCZYŹNIE

Zarząd Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Poznaniu zaprasza członków oraz wszystkie osoby pragnące uczcić tragiczną rocznicę na Mszę św. w dniu 11 lipca o godz. 12.00 do kościoła o.o. Dominikanów przy al. Niepodległości w Poznaniu. Po Mszy św. złożymy wiązanki kwiatów oraz zapalimy znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego przez OUN ? UPA.

Ponadto informujemy i zapraszamy na pozostałe miejsca obchodów bolesnej rocznicy:

  • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 11 lipca o godz. 10.00 przy pomniku ?Gloria Orlikom Kresowych Stanic? ul. Okrężna 5 w Czerwonaku. Zapraszają Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak.
  • Na uroczystą Mszę św. w intencji ofiar zbrodni ludobójstwa na Wołyniu, Lubelszczyźnie i Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1939 ? 1947. Uroczystość odbędzie się 11 lipca o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Św. Jana Kantego w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 86
  • Na Mszę św. do Kościoła Garnizonowego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 3 o godz. 18.00. Po Mszy św. zostanie złożona wiązanka kwiatów przy wejściu do kościoła pod tablicą poświęconą bohaterskim obrońcom Kresów – 27 Wołyńskiej Dywizji AK.

Serdecznie zapraszamy.

Prezes Stanisław Łukasiewicz