Śpiewanie kolęd w Restauracji Kresowej

W niedzielę wieczorem, 15 stycznia b.r. przedstawiciele naszego Oddziału, zaproszeni przez gospodarzy Restauracji Kresowej, uczestniczyli w spotkaniu, na którym śpiewano kolędy. Było to wspaniałe kresowe śpiewanie. Poza nami byli także zaproszeni członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Atmosfera i nastój był świąteczny, uczestnicy raczeni barszczem, kapustą z grzybami oraz pączkami, przy kawie i herbacie, nie żałowali głosów. Mikrofon krążył między stołami. Każdy mógł wybrać kolędę, którą chciał zaśpiewać. Przy naszym stole siedział wielki tenor wielu scen świata Marian Kouba i w jego wykonaniu kolędy „rozsadzały” ściany lokalu. Wszyscy podziwiali siłę jego głosu.

Tego dnia Restauracja Kresowa obchodziła także 18-to lecie swego istnienia. Gospodarze otrzymali od gości kwiaty, gratulacje, życzenia, stosowny telegram i okolicznościowy kufel do piwa.

Coroczne kolędowanie to już tradycja. Gospodarze zapraszają przedstawicieli towarzystw kresowych, którzy chętnie uczestniczą w tych spotkaniach. Na koniec były także piosenki wileńskie i lwowskie.

Hanna Dobias-Telesińska

DSC
Śpiewa Mistrz Marian Kouba – fot. J. Kołodziej