UROCZYSTOŚCI 3 MAJA W FARZE POZNAŃSKIEJ

Wierna kopia lwowskiego obrazu Matki Bożej Łaskawej, Królowej Korony Polskiej, która na co dzień znajduje się w kościele pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce towarzyszyła modlitwie za Ojczyznę, którą 3 maja br. w poznańskiej Farze odprawił bp Damian Bryl.

Na Mszę św., z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, przybyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, komendanci i dowódcy Policji, Straży Pożarnej i Wojska Polskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki i kultury, delegacje z  pocztami sztandarowymi służb mundurowych, harcerstwa, stowarzyszeń patriotycznych i kombatanckich. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich obecność licznych pocztów sztandarowych z  poznańskich szkół. Msza św. rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Bp Damian Bryl rozpoczął kazanie od przedstawienia wizerunku Matki Bożej Łaskawej i wspomnienia ślubów Króla Jana Kazimierza.

Po Mszy św. wielu wiernych modliło się przed wizerunkiem Gwiazdy Lwowa.

Podczas XX Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu, które niebawem się odbędą, obraz będzie wystawiony w Farze poznańskiej 21 maja (niedziela)  o godz. 9.00 podczas Mszy św. odprawionej w intencji Kresowian.

Tekst i foto: Katarzyna Kwinecka