WIELKANOCNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

W miniony piątek, 21 kwietnia, członkowie poznańskiego Oddziału TML i KPW oraz zaproszeni goście i Sympatycy spotkali się w Sali Kominkowej w CK ZAMEK, by świętować Zmartwychwstanie Pańskie. Sala zgromadziła liczną grupę Kresowian i Wielkopolan. Zebranych powitał prezes Stanisław Łukasiewicz.

W miłej atmosferze ucztowaliśmy przy suto zastawionych i świątecznie przybranych stołach. Były baby wielkanocne, mazurki, cwibaki i wiele innych słodkości. Na początku podzieliliśmy się jajkiem.

Oprawą muzyczną spotkania zajął się nieoceniony Marian Osada. Na początku z recitalem pieśni operetkowych wystąpiła Elżbieta Koralewska. Pięknym głosem wykonała m.in. arie Lehara, pieśń „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, którego autorem scenariusza był Alan Jay Lerner a muzyki Fredericka Loewe, „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia” Nico Dostala i inne. Jedną z pieśni artystka odtańczyła z Marianem Osadą, za co otrzymali gromkie brawa.

W dalszej części były piosenki lwowskie. Marian Osada przy akompaniamencie Winicjusza Chudzińskiego prowadził wspólny śpiew znanych i lubianych piosenek tak charakterystycznych dla naszych stron.

Wspominaliśmy jak Święta Wielkanocne obchodzono we Lwowie i na Kresach.

tekst: Hanna Dobias-Telesińska foto: Jacek Kołodziej