ZŁOTA ODZNAKA TMLIKPW

Złota Odznaka TMLiKPW jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Zarząd Główny Towarzystwa Miłosników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, którą to nadaje ZG na wniosek oddziału. Wg. stanu na koniec 2023 r. na wniosek naszego oddziału przyznano 114 złotych odznak.

Chronologiczna lista odznaczonych złotą odznaką TMLiKPW na wniosek naszego oddziału:

Aleksiewicz Andrzej – 1993 r.

Dobias-Telesińska Hanna – 1993 r.

Łukasiewicz Stanisław – 1993 r. 

Skierska Bożena – 1993 r.

Ciesielska-Zawadzka Krystyna – 1996 r.

Kowalińska Stefania – 1996 r.

Podbielski Edmund – 1996 r.

Szwarc Danuta – 1996 r.

Werschler Iwo Krzysztof – 1996 r.       

Feldman Krystyna – 1998 r.

Orlicz Zofia – 1998 r.

Bardzińska Bożenna – 1999 r.               

Bereźnicka Irena – 1999 r.  

Borowczyk Janusz – 1999 r.

Bystrzycka Dobromiła T. – 1999 r.

Dobias Andrzej – 1999 r.

Goc Aniela – 1999 r. 

Górnicka Cecylia – 1999 r.

Jabłońska Wiktoria – 1999 r.

Kadłubowska Krystyna – 1999 r.

Kubiak Krystyna – 1999 r.

Łączkowska Bożena – 1999 r.

Naganowski Tomasz – 1999 r.

Okupniak Zofia – 1999 r.

Szymaszkiewicz Irena – 1999 r.

Liminowicz Ryszard – 2001 r.

Raczak Marek – 2001 r.

Sziłajtis Danuta – 2001 r.

Furmaniuk Janusz – 2002 r.

Rozmiłowski Juliusz – 2002 r.

Sikorski Feliks – 2002 r.

Rogowska Zofia – 2003 r.  

Steindel Jacek – 2003 r.

Albrycht Jerzy -2004 r.     

Butowska Wanda – 2004 r.

Czech Józef – 2004 r.

Goc Krzysztof – 2004 r.

Gonet Aniela – 2004 r.

Gorzelańczyk Włodzimierz – 2004 r.

Judejko Maria – 2004 r.

Niemczycka Jadwiga – 2004 r.

Mayer Teresa – 2004 r.

Popiel Grzegorz – 2004 r.

Robak Henryk – 2004 r.

Roemert-Ciomborowska Irena – 2004 r.

Rutkowski Mieczysław – 2004 r.

Sowińska Zofia – 2004 r.

Ferenc Mieczysław -2006 r.

Gorecka Wanda – 2006 r.         

Kadłubowski Wiktor – 2006 r.

Kouba Marian – 2006 r.

Matkowski-Sas Włodzimierz – 2006 r.         

Surzyńska-Błaszak Anna – 2007 r.

Kuczyński Andrzej – 2007 r.

Magas Tadeusz – 2007 r.

Dobrzański B. Tadeusz – 2008 r.

Rudzka Aldona – 2008 r.

Śliwińska Anna – 2008 r.

Cypryś Tadeusz          – 2009 r.

Maciejewscy Halina i Włodzimierz – 2009 r.

Tyszarska Skołuda Krystyna – 2009 r.

Dyderski Andrzej – 2010 r. 

Mierzyński Jerzy – 2010 r.

Kowalski Zbigniew Maurycy – 2011 r.

Opiat Władysław – 2011 r.

Paszkiewicz Helena – 2011 r.      

Rezler Marek – 2011 r.

Tauber Roman D. – 2011 r.

Wiśniewska Joanna – 2011 r.

Wojciechowicz Andrzej – 2011 r.

Zappe Irena i Zappe Jadwiga – 2011 r.

Drausowska Kuleczka Ewa – 2012 r.

Olejniczakowie Halina i Włodzimierz – 2012 r.

Gimnazjum nr 65 im „Orląt Lwowskich” – 2012 r.

Dobias Józefiak Ewa – 2014 r.

Górak Kazimierz – 2014 r. 

Maławski Zygmunt – 2014 r.      

Osada Marian – 2014 r.

Suska Mirosława – 2014 r.

Taborski Adam  – 2014 r.

Tokarska Krystyna – 2014 r.

Wysoczański Józef – 2014 r.

Kołodziej Jacek – 2015 r.

Kwinecka Katarzyna – 2015 r.    

Megger Igor – 2015 r.

Downar-Dukowicz Maciej – 2016 r.

Golińska Maria – 2016 r.

Grabska-Zuszek Małgorzata – 2016 r.

Harmacińska Krystyna Halina – 2016 r.

Kłoskowski Krzysztof – 2016 r.

Łuczewski Tomasz – 2016 r.

Szpytko Marek Andrzej – 2016 r.

Budzyńska Zofia Maria – 2017 r.

Budzyński Wojciech – 2017 r.    

Pietraszak- Dmowski Mikołaj – 2017 r.

Polski Cezary – 2017 r.

Polska Dorota – 2017 r.

Aleszczyk-Kalinowska Ewa – 2018 r.

Gawłowski Szczepan – 2018 r.

Kiersnowska-Tylewicz Aleksandra – 2019 r.

Wojtasiak Michał – 2019 r.

Zawirska-Wojtasiak Renata – 2019 r.

Bąkowski  Franciszek – 2021 r.

Łączkowski Wojciech – 2022 r.

Wielebska Maria – 2022 r.

Konrad Dobrochna – 2023 r.

Muzeum Narodowe w Poznaniu – 2023 r.

bez ustalonego roku:

Hryniewiecka Anna

Łotecki Eugeniusz

Sikorski Bolesław

Tomkiewicz Tadeusz

Zięba Bożena

„Kresy” Sp. Cyw. Zb. Stochalski i H. Śliwiński

Listę sporządziła Wanda Butowska – lipiec 2023