KSIĄŻKA EMIGRANTA Z KRESÓW

Chciałbym powiadomić o premierze niezwykłej książki napisanej przez emigranta z Kresów. Jej autorem jest Adam Góralski (1912-2005), który urodził się w Kotówce, w pobliżu miasta Kopyczyńce i był absolwentem Politechniki Lwowskiej. Podczas okupacji jako pracownik przymusowy w fabryce Solvaya poznał Korola Wojtyłę, przyszłego papieża, potem trafił do obozu w Dachau. Po wojnie emigrował do Ameryki. Na emigracji wspierał Polonię m.in. budowę POSKu w Londynie.

Jego niezwykła książka została odnaleziona wiele lat po jej napisaniu i po śmierci autora.   W załączniku przesyłam zaproszenie na premierę książki  Adama Góralskiego, która odbędzie się 16 grudnia w Poznaniu z udziałem córki zmarłego autora. Serdecznie zapraszam do udziału oraz zamieszczenia informacji o tym wydarzeniu na stronie www, fanpage i grupach FB.   Więcej informacji o premierze, książce i autorze na stronie www.kaemka.pl  i www.facebook.com/events/1007864509579572/   oraz stronie akcji na rzecz upowszechnienia książki Adama Góralskiego w bibliotekach publicznych www.wspieram.to/kolumb      W razie potrzeby służę dalszymi informacjami o autorze i książce.

Pozdrawiam Krzysztof M. Kaźmierczak 608767060 www.kaemka.plwww.wspieram.to/kolumbwww.facebook.com/events/1007864509579572/