AKCJA CHARYTATYWNA – SERCE DLA LWOWA – 2023

Drodzy Lwowianie, Przyjaciele i Miłośnicy miasta Lwowa i Kresów!

Uprzejmie informuję,że trwają przygotowania do tegorocznej Akcji Charytatywnej. Będzie to już 39. wyjazd na Kresy z darami dla naszych Rodaków. Liczymy na pomoc i hojność tych, którzy mają wrażliwe serce na los potrzebującego bliźniego.

 Jesteśmy  po pierwszych piątkowo-sobotnich zbiórkach w kilku marketach na terenie Poznania.Widzimy już, że otrzymywanych produktów jest zdecydowanie mniej niż w ubiegłych latach.Będziemy zmuszeni dokupić część artykułów ponieważ jedną z zasad, których pilnujemy od lat, jest to, by każda paczka zawierała dokładnie ten sam zestaw trwałej żywności.Oddzielnie dajemy niezbędne środki higieniczne(w zależności od indywidualnych potrzeb). Wpłaty na konto też są mniejsze niż do tej pory w październiku i listopadzie. Puszki, do których harcerze, młodzież szkolna i wolontariusze zbierają z wielką ofiarnością w różnych miejscach też się na razie nie zapełniają.Zdajemy sobie sprawę z pogarszającej się sytuacji materialnej wielu z dotychczasowych darczyńców oraz z pewnego przesytu zbiórek na rzecz Ukrainy od ubiegłego roku ale od lat mamy listę stałych ,, podopiecznych rodaków” we Lwowie i okolicach i nie możemy ich zawieźć! Są miejsca, gdzie niejednokrotnie słyszeliśmy, że bez darów z Poznania dzieci nie miałyby ,,Mikołaja”. Wiemy, że są osoby samotne, które od początku grudnia nie opuszczają domu, by nie przegapić harcerzy z paczką, dzięki której będą ,,polskie święta”. Takich przykładów można by mnożyć.Trzeba tam być, zobaczyć, porozmawiać by zrozumieć jak bardzo ważnym jest, by akcję ,, Serce dla Lwowa” kontynuować. Bez Państwa pomocy to się nie uda.

Zwracamy się z gorącym apelem o darowizny na ten cel z dopiskiem SERCE dla LWOWA na konto nr 06 1020 4027 0000 1302 0293 3455

Dary w postaci art. żywnościowych, środków czystości, środków opatrunkowych, a także słodyczy na Mikołaja dla dzieci można przynosić do bazy w Szkole Podstawowej nr 84 (ul. Św. Szczepana 3, wejście od strony boiska) w dniach i godzinach otwarcia naszej Bazy od 3 do 25 listopada w godzinach 18.00- 20.00. Szczegóły można uzgadniać pod nr tel. 502 243 385.

W imieniu obdarowanych dziękuję, życząc po lwowsku: ,,Daj Boży zdrowi”

Katarzyna Kwinecka

prezes TMLiKPW o/Poznań