SPOTKANIE W RAMACH IV ETAPU DNI LWOWA I KRESÓW W POZNANIU

Informujemy, że w środę 30 września o godz. 16.00 w ramach czwartego etapu Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu historyk Igor Megger przedstawi „Udział wojsk wielkopolskich w walkach na Kresach Wschodnich w latach 1918-1920.

Jednocześnie zaprezentujemy nasze najnowsze wydawnictwo Biuletyn – wydanie specjalne nt. „Kresowi patroni ulic Poznania. Patroni ulic Poznania zasłużeni dla Kresów Południowo-Wschodnich„. Jest to pierwsze wydanie Biuletynu w nowej formie, wydania specjalnego jednotematycznego. Zawiera kilkadziesiąt biogramów osób wybitnych, których zasługi spowodowały, by ich imieniem nazwać ulice Poznania. Są m. in. naukowcy, artyści, aktorzy, pisarze i poeci, a także wojskowi, ludzie wielu zawodów, postaci bardzo znane i mniej znane Z publikacji możemy się dowiedzieć czym się zajmowali, jak wyglądało ich życie zawodowe, czym się zasłużyli dla świata, skąd pochodzili.

Biuletyn dostępny jest w naszej siedzibie w pok. 336 na III piętrze CK ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82. Serdecznie zapraszamy w środę do naszej siedziby, by przy kawie i herbacie podyskutować nt. Wielkopolan broniących Lwowa i Polski w okresie 1918-1920 i na temat nowego wydawnictwa, przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczki, odkażanie rąk i zachowanie odległości)..

Hanna Dobias-Telesińska