ŻYCZENIA ZE SZKOCJI

Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan.

Życzenia rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024 zasyłają Sławek i Marysia Roch z Glasgow ze Szkocji. Oto Jezus światłość zstępująca z wysoka rozpromienia mroki naszych życiowych bezdroży, a rodość ubogiej rodziny z Nazaretu staje się udziałem wszystkich potrzebujących. Życzymy, by maleńkie Dziecię złożone na sianie, pomagało nam odkrywać wciąż niezmienną dobroć i wierność Boga. W tę noc blask tej miłości ma moc przemieniać nasze życie w każdym zakątku serca i duszy, na wszystkich drogach naszego ziemskiego pielgrzymowania.

Niech nie zabraknie sianka pod bialusieńkim obrusem, a tradycyjne potrawy wigilijne niech ubogacą nasz świąteczny stół, niech zgromadzą się przy nim najbliżsi i niech nie zabraknie dziś miejsca dla jeszcze jednego Gościa. W klimacie pachnącego, leśnego drzewka, kolorowych bombek, słodyczy i żywych spotkań rodzinnych, niech zabrzmi z mocą polska kolęda w naszych domach, kościółkach i w parafiach. Da Bóg i kolędnicy zapukają do naszych drzwi……

A oto i nasz prezent pod choinkę, przepiękna kolęda pt. “The Power Of Love”, czyli Frankie Goes To Hollywood, a zatem:

            P.S.

Nasze życzenia, jak co roku zamieściliśmy także na b. pożytecznej stronie niepoprawnych blogerów i blogerek pod adresem:

https://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/zyczenia-radosnych-swiat-bozego-narodzenia-6

 Nadto polecam mojego Facebooka, którego założyłem w wigilię św. Mikołaja 5 grudnia 2022 r. . Proszę mnie zapraszać do grona znajomych, chętnie odpowiem, (wystarczy wpisać w wyszukiwarce Sławomir Tomasz Roch), oto adres: Log into Facebook

Log into FacebookLog into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Zdjęcie: III dzień Bożego Narodzenia (wg starej tradycji polskiej), czyli wspomnienie św. Jana Ewangrlisty. W tym dniu wzięliśmy udział z żoną Marią we mszy świętej, którą sprawował proboszcz father Mark Morris. Po nabożeństwie udałem się z winem do zakrystii, a father Mark poświęcił mi wino, tak że mam oto przez cały rok wino św. Jana. Ile tych butelek miałem ze sobą tego już nie napiszę, byście nie popadli czasem w słabość. W tym roku święcenie wina odbędzie się również, nie straćcie takiej okazji i Wy. Szopka w kościele Niepokalanego Serca NMP (Immaculate Heart of Mary in Balornock), zdjęcie zrobione tamże 27 grudnia 2022 r. w Glasgow City w Szkocji.